Lektoři

Eliška Kováříková

​Eliška původně vystudovala Architekturu. V současnosti se věnuje převážně filmu a studuje na FAMU obor Scenáristika a dramaturgie.

O první realizaci jejího scénáře se rozhodlo minulý rok (2016). Středometrážní snímek O ztrátě bot Anny Deverové byl napsán podle skutečné události ze základní školy a vznikal pod pedagogickým vedením Saši Gedeona. Nyní je snímek v postprodukci.

​Aktuálně Eliška dopsala celovečerní scénář inspirovaný novelou Slídil od Vladimira Nabokova a připravuje svůj režijní debut s názvem Rekonstrukce.

Kateřina Kováříková

​Kateřina tři roky působila jako lektorka na dětských táborech. Pracovala pod organizací ZeměNezemě a filmovým táborem Aertěk (kino Aero). Během filmového natáčení FAMU měla na starosti dětský komparz.

Absolvovala herecké a maskérské lekce Švandova divadla, komiksový kurz výtvarnice Toy Box. Získala ocenění v řadě literárních soutěží (př. 1. místo v celorepublikové soutěži Pomníčky s příběhem, 2. místo Mám oči jak Trnka).

Momentálně studuje na Gymnáziu Nad Štolou, kde iniciovala vznik filmových večerů.

Adam Struhala

​Adam Struhala se narodil v Ostravě roku 1988. Po střední škole nastoupil na studia filmové vědy na brněnské Masarykově univerzitě, ze které po třech letech odešel na FAMU.

​Během Adamova studia došlo k realizaci několika jeho krátkometrážních i středometrážních scénářů. Adam má však především režijní ambice. Pro internetovou televizi stream.cz režíroval pořad o alternativní hudbě Elpíčko a nyní připravuje krátký film na motivy ostravských ulic.